top of page

Labin – Ekipno prvenstvo Hrvatske u krosu

Početak ožujka tradicionalno je rezerviran za Ekipno prvenstvo Hrvatske u krosu, a ove godine domaćin je bio Labin. Kros je održan u lijepom ambijentu Parka skulptura Dubrova na periferiji Labina. Atletičare je dočekalo toplo i sunčano vrijeme, tako da su svi uvjeti za dobro natjecanje bili ispunjeni.

Prva na rasporedu bila je utrka na 4 kilometra za seniorke. Ekipa AK Svetice nastupila je u sastavu: Marija Primorac (7. mjesto, 16:23), Valentina Valjak (11. mjesto, 16:53) i Mirja Pavić (15. mjesto, 17:22 – op.a. Mirjino vrijeme u cilju bilo je 20-ak sekundi brže, no druga natjecateljica ju je nesportski pretekla u ljevku, pa je Mirji upisano njen sporiji rezultat). No, na stranu sve, naša ekipa je zauzela odlično drugo mjesto! Čestitamo!

U utrci na 4 kilometra za seniore nastupili smo sa solidnom muškom ekipom u sastavu: Dorian Miškulin (6. mjesto, 12:50), Nikola Mikulić (11. mjesto, 13:11), Domagoj Vlahović (23. mjesto, 13:37) i Kruno Jugović (38. mjesto, 15:08).Ekipa je zauzela ukupno 5. mjesto.

Iduće su trčale mlađe kadetkinje, i to na 800 metara. Naša najbolja predstavnica bila je Katarina Grabić koja je zauzela 4. mjesto s rezultatom 2:47. Nisu puno zaostale ni naše ostale mlađe kadetkinje: Katarina Kljajić ušla je u cilj kao 6. u vremenu 2:49, Bruna Franjković 8. s 2:51, Lara Franjković 17. s rezultatom 3:02, Lara Ćorluka 43. s 3:33 i Vita Antonac 44. u vremenu 3:34. Mlađe kadetkinje su ekipno zauzele odlično drugo mjesto! Bravo!

U utrci seniorki na 8 kilometara naš klub imao je najviše uspjeha, s pojedinačnom pobjedom Matee Parlov (28:44) te 3. mjestom Nikoline Stepan (30:13) i 4. mjestom Ande Tomaš (31:03). Seniorke su uvjerljivo odnijele ekipnu pobjedu! Čestitamo!

Naš jedini predstavnik u utrci mlađih kadeta bio je Sven Franjković, no Svenu to nimalo nije smetalo da uvjerljivo pobijedi u vremenu 3:09, čak 11 sekundi ispred drugoplasiranog atletičara! Bravo!

Kadetkinje su trčale dionicu dugu 1 kilometar, a naša ekipa je dotrčala do ukupno drugog mjesta! Trčale su: Dorja Salopek (6. mjesto, 3:20), Ivana Kljajić (7. mjesto, 3:21), Marta Svrtan (9. mjesto, 3:23), Hana Pikelja (34. mjesto, 3:55) i Clea Filipaj Đidara (51. mjesto, 4:12).

U utrci na 8 kilometara za juniore nažalost nismo imali kompletnu ekipu, no naši atletičari su pojedinačno zauzeli 4. (Frano Hadaš, 27:02) i 13. mjesto (Dorijan Kramarić, 31:05).

Kod juniorki na 4 kilometra nastupile su Katarina Čičić (9. mjesto, 16:36), Nikolina Primorac (21. mjesto, 20:49) i Anđela Bonić (22. mjesto, 21:07). Ekipno su zauzele 5. mjesto.

Kada se zbroje svi rezultati, AK Svetice je zauzeo ukupno 2. mjesto u ženskoj konkurenciji!

Čestitamo svim našim atletičarima/kama te se nadamo još uspješnijem i brojnijem nastupu iduće godine!